• 01.05.17, 17:31
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Puugid kubisevad haigustekitajaist

Möödunud suvi ja lõppenud talv olid puukidele soodsad. Seega tasub tänavu puukide suhtes olla eriliselt ettevaatlik.
Looduslikud olud on puukidele viimasel ajal soodsad olnud. Seega pole loota ka puugiohu taandumist.
  • Looduslikud olud on puukidele viimasel ajal soodsad olnud. Seega pole loota ka puugiohu taandumist.
  • Foto: Urmas Tartes
Tervise Arengu Instituudi viroloogia osakonna juhataja Julia Geller nendib, et puukidel läheb väga hästi. „Eelmisel aastal polnud eriti kuuma suve ega karmi talve. Kliima­tingimused on neile seega soodsad olnud.“

Seotud lood

Lood
  • 03.06.23, 07:27
Millist rolli täidavad puugid ökosüsteemis?
Kevadest hakkas jälle puukide aktiivne hooaeg. Kui arvatavasti on kõikidest teistest eluvormidest ühel või teisel viisil kasu, siis mis kasu on loodusele puukidest? Kas nad on kellegi toidu­ahelas? Kas keegi oleneb nendest või nende tegemistest? Mis klassi puugid kuuluvad?
Lood
  • 16.10.23, 06:16
Terve on ainult iga viies Saksamaa puu
Vihmasajud aasta esimeses pooles ei toonud positiivseid muutusi muret tekitavale tendentsile, mis on eriti suurt kahju Saksamaa metsades teinud nelja liiki puudele.
Lood
  • 01.04.21, 17:59
Asendamatud abimehed: ei saa me läbi putukateta
Neljandik Maa putukatest on 30 aastaga hävinud. Kui nad täielikult kaovad, on käes ka inimkonna lõpp. Putukad on meie ellujäämiseks üliolulised ning me peame aitama teadlastel neid päästa.
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele