Viimasel ajal on meedias juhitud tähelepanu muret tekitavale tõsiasjale, et Eesti inseneride põud on jõudmas kriitilise piirini. TalTech leiab oma teadusuudises, et sellises olukorras ei saa ühtki tehnikahuvilist tulevikutalenti raisku lasta. Nii on ülikooli vilistlane ja mitmekülgse töökogemusega elektroonikainsener Indrek Keskküla (ülal fotol) pannud kokku kimbu nõuandeid selle kohta, mis võiks olla algaja elektroonikahuvilise tööriistakastis ja millistest projektidest võiks alustada.
Juba lapsepõlves tehnikamaailma vastu huvi tundnud Indrek Keskküla on lõpetanud TalTechis elektroonika ja kommunikatsiooni eriala ning töötanud insenerina pea kümme aastat nii suures elektroonikafirmas, oma idufirmas kui ka asjade interneti ja autonoomsete süsteemide arendusettevõttes Krakul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna tehnikaülikool asub arendama roboteid ja andurite võrgustikke, et kaardistada, parandada ja seirata kanalisatsioonivõrgustikku. Selleks töötatakse välja tarvilikud robootika- ja tehisintellektilahendused.
Vanasti võis enese olemasolust teadlikke, mõtlemisvõimelisi roboteid kohata üksnes ulmejuttudes, ent seoses tehistaibu jõudsa arenguga viimasel ajal hakkavad mõistusega robotid jõudma reaalsusesse, olevikku. Kuus juhtivat robootikaettevõtet on pidanud vajalikuks inimesi hoiatada, et nende roboteid ei tohiks kasutada teistele kahju tekitamiseks. Miks on see hoiatus üldse tarvilik? Kas me peaksime roboteid kartma?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.