Kesk-Aafrikas asuv Kivu järv on maagaasi varakamber, kust seda odava energiaallikana ammutatakse. Nüüd aga annavad teadlased häiret, sest järv sisaldab ka suurel hulgal süsihappegaasi, mis võib vetesügavusest plahvatuslikult välja paiskuda.
Põhjameres seisavad mitu vana, töö lõpetanud naftapuurplatvormi reas ja roostetavad. Võib juhtuda, et varsti hakatakse neilt pumpama süsinikdioksiidi merepõhja – sinnasamma, kust varem naftat välja pumbati. Üks puurplatvorm suudaks merepõhja alla ladustada sama palju kasvuhoonegaasi, kui 725 000 inimest aastas toodavad.
Kivisöeelektrijaamad saastavad, on ajale jalgu jäänud ja meie koduplaneedile üleüldse väga halvad, kuid energiaallikana ja keskkonna arengus võivad need mängida olulist rolli. Mõne lihtsa kohanduse abil võivad vanad jaamad anda meile nimelt nii palju kliimasõbralikku elektrienergiat, kui vaja.
Maa kliima soojenemine on kontrolli alt väljunud. Et saavutada kliimaeesmärke, ei suuda me süsinikdioksiidi heidet piisavalt kiiresti kahandada. Seetõttu uurivad teadlased uusi lähenemisviise. Nad püüavad saada lisaaega, eemaldades atmosfäärist veel ohtlikuma kasvuhoonegaasi.
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.