Paabulind-ämbliku isane ajab emasele enne paaritama hakkamist hirmu nahka. See tagab, et emane ei söö isast ära.
Paabulind-ämblikul on pentsik suguelu. Kui isane ämblik emasega kurameerib, näitab ta tollele oma värvikirevat tagakeha, mille kõrgele pea kohale tõstab. Ta peab kogu aeg siiski valvel olema, sest emane on temast palju suurem ja pealegi on tollel kalduvus suhtuda isasesse mitte kui paarilisse, vaid toidupalasse. Seni arvasid bioloogid, et emane naudib isase uhket paaritumistantsu ning püsib seetõttu sellal liikumatult paigal. Uued uuringud aga näitavad, et see pole nii. Vastupidi, emane on hoopis hirmust halvatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Relativsusteooria kinnitus, vee säilitamine Himaalajas, ämblik matkib oma saaki... Vaata siit efektseid teadusfotosid!
Ükski teine loomariigi selts pole välja töötanud nii palju kavalaid meetodeid oma saagi tapmiseks kui ämblikulised. Roni koos Imelise Teadusega õõvastavasse kleepuvaid lassosid, nähtamatuid lõkse ja ohvri kerre tungivaid mürgiastlaid täis maailma!
Sügisel ilmuvad ämblikud elamutesse, ent ära löö neid maha! Ilma nende kaheksajalgsete loomakesteta vallutaksid lihakärbsed ja sääsed meie majad ja aiad. Tulevikus võib ämblike mürk ravida haigeid, nende võrguniit aga muuta sõdurite särgid kuulikindlaks.
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.