• 01.09.19, 22:08
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Linnutee elueale lisandus 600 miljonit aastat

Meie kodugalaktika elu saab otsa siis, kui see põrkab kokku oma suure naabri, Andromeeda galaktikaga. See ühekssaamine toimub aga palju hiljem, kui astronoomid siiani arvasid.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
2012. aastal sai kinnitust, et Linnutee ja Andromeeda galaktikad liginevad teineteisele ning ühel hetkel lõpeb see sellega, et need sulavad üheks hiidgalaktikaks, mille­le on juba nimeks antud Milkomeda. Uued vaatlused näita­vad, et ühtesulamine toimub siiski palju hiljem, kui astronoo­mid on siiani arvanud. Kui seni pakuti, et see toimub hiljemalt umbes 3,9 miljardi aasta pärast, siis uute arvutuste järgi hoopis 4,5 miljardi aasta pärast.

Seotud lood

Lood
  • 12.05.24, 06:25
Ilmaruumi serval asub Linnutee kaksik
James Webbi kosmoseteleskoop avastas seni kaugeima Linnutee-sarnase galaktika, mida kunagi on vaadeldud.
Lood
  • 01.11.22, 15:07
Uus teooria: intelligentse elu otsinguil oleme hiljaks jäänud
Uute arvutuste järgi on parim paik elu tekkeks Linnutee keskmest 13 000 valgusaasta kaugusel. Võimalik, et me oleme intelligentsete tsivilisatsioonidega ühenduse saamiseks sellest kohast mitte ainult liiga kaugel, vaid ka viis miljardit aastat hiljaks jäänud.
Lood
  • 05.10.24, 06:28
Astronoomid on leidnud Linnutee esimesed ehituskivid
Gaia kosmoseteleskoobiga on avastatud meie kodugalaktika vanimad koostisosad: kaks iidset tähevoolu.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele