• 27.10.24, 05:18

Vintsked ekstremofiilsed bakterid elavad ainult hõredast õhust

On ammu teada, et bakterid suudavad raskusteta elada äärmuslikus pakases, tugeva kiirituse käes ja söövitavas happes. Mõne aja eest avastati mikroobid, kes saavad energiat üksnes hõredatest gaasidest. See tähendab, et lootus kosmosest elu leida on suurem kui varem.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kivisesse aluspõhja löödava sapöörilabida kõlksatus katkestab vaikuse maakera kõige tühjema mandri rannikul. See kõle paik, kus mere ääres askeldab väike rühm Austraalia teadlasi, on Antarktis. Siinses karmis keskkonnas pole täidetud ükski elu olemasoluks vajalik tingimus – suuremal osal aastast napib vett, toitaineid ja päikesevalgust.

Seotud lood

Lood
  • 20.05.23, 06:54
Bakterid võivad Marsi pinnases elada ülikaua
Punase planeedi pinna all meetri sügavusel võib teoreetiliselt leiduda 250 miljoni aasta vanuseid baktereid. Avastuse teinud teadlased hoiatavad samas planeetidevahelise bakterisaaste eest.
Lood
  • 30.09.24, 06:51
Bakterid tõmbavad tööriided selga: inimese nähtamatud abimehed
Nad paikavad auke betoonis, ravivad haigusi ja koristavad miinivälju. Teadlased on terve bakterite armee taltsaks teinud ning treeninud need tillukesed orjad tegema töid, milleks inimkäsi eales võimeline poleks.
Lood
  • 12.04.23, 14:20
Geel päästab loimuri tardoleku ajal
Teadlased on leidnud mehhanismi, mis seletab, kuidas vastupidavad loimurid ülikeerulistest tingimustest eluga edukalt välja tulevad.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele