Hilissuvi ja sügise algus on ämblike kõrghooaeg. Just siis võib neid kõige enam kodudes kohata. Paljud neist väljuvad peidupaikadest, et endale kaaslast otsida. Siin on viis müüti nende sageli vääriti mõistetud lülijalgsete kohta.
Sügisel ilmuvad ämblikud elamutesse, ent ära löö neid maha! Ilma nende kaheksajalgsete loomakesteta vallutaksid lihakärbsed ja sääsed meie majad ja aiad. Tulevikus võib ämblike mürk ravida haigeid, nende võrguniit aga muuta sõdurite särgid kuulikindlaks.
Linnutapikud torkavad oma mürginäärmetega lõugtundlad ohvrisse ja muudavad saaklooma sisikonna smuutiks, süstides sinna maohapet. Need ämblikud ei ole inimestele ohtlikud.
Ükski teine loomariigi selts pole välja töötanud nii palju kavalaid meetodeid oma saagi tapmiseks kui ämblikulised. Roni koos Imelise Teadusega õõvastavasse kleepuvaid lassosid, nähtamatuid lõkse ja ohvri kerre tungivaid mürgiastlaid täis maailma!
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.