• 22.12.23, 11:21

Kas plastmassist jõulukuusk on keskkonnasõbralikum kui metsast toodud puu?

Keskkonnateadlikul kuusetoojal võib tekkida dilemma – ühest küljest jääb plastkuuse koju toomise puhul päris puu metsa kasvama, teisalt jälle on plastitootmise keskkonnajalajälg oluliselt sügavam. Kumb kuusk on „rohelisem“?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kahe meetri kõrguse kunstkuuse transpordiga (enamasti tuuakse need Hiinast) kaasneb 40 kg CO2-heidet. CO2 ehk süsihappegaas on peamine kasvuhoonegaas, mille kontsentratsiooni tõus atmosfääris aitab tõhusalt kaasa Maa keskmise temperatuuri tõusule ehk kliima soojenemisele. Seda gaasi jõuab atmosfääri rohkelt ka fossiilsete kütuste põletamise ja kasutamise tulemusena.

Seotud lood

Lood
  • 01.04.23, 15:30
Kui saastavad on küttekolded?
Vanu maju on meil ohtrasti ja paljudes nendest köetakse ahje vanaviisi. Mida tähendab ahiküte õhusaaste ja kliima soojenemise seisukohast?
Lood
  • 06.06.24, 06:33
Kui palju plasti me suudame koguda ja taaskasutada?
Jäätmete sortimise eesmärk on tagada rohkem taaskasutust, aga kui palju plasti tegelikult uuteks plasttoodeteks muudetakse?
Lood
  • 02.11.23, 05:35
Iga hingetõmme täidab sind mikroplastiga
Mikroplast on vallutanud terve planeedi – ka õhu, mida sa hingad. Plastikübemeid on leitud isegi meie siseorganitest. Loe sellest, kust need pisikesed plastiosakesed pärinevad, ja kuidas me võiksime probleemi lahendada.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele