• 04.11.23, 06:49

Meie jalgade all võivad peituda suure võõra planeedi tükid

Vaata videot arvutisimulatsioonist selle kohta, kuidas kokkupõrge võis välja näha.
© HONGPING DENG, HANGZHOU SPHERE STUDIO, CHINA
  • © HONGPING DENG, HANGZHOU SPHERE STUDIO, CHINA
Astronoomid on üsna ühel meelel, et umbes 4,5 miljardit aastat tagasi põrkas meie Maa kokku umbes Marsi-suuruse taevakehaga, mida kutsutakse Theiaks.

Seotud lood

Lood
  • 14.12.24, 05:20
Kosmiline kokkupõrge tekitas Maale mandrid
Uued arvutisimulatsioonid viitavad, et Maa laam­tektoonilised süsteemid tekkisid seetõttu, et meie koduplaneet põrkas kokku teise planeediga.
Lood
  • 01.11.22, 11:35
Teekond Maa tuuma kulgeb kosmose kaudu
Kui automaatjaam Psyche lendab kosmosesse, siis piltlikult rändab see samal ajal ka sügavale Maa sisemusse. See metallasteroid on äravahetamiseni Maa tuuma pisikese versiooni sarnane ning seda uurides võime me teada saada üht-teist ka oma planeedi südames toimuva kohta. Maa päris tuumani ei suuda me praegu siiski küünitada.
Lood
  • 01.10.19, 06:20
Hiiglaslik taevakivi saatis meie esivanemad sügavkülmutisse
Pooleteisekilomeetrise läbimõõduga asteroidi langemisega Gröönimaale kaasnes plahvatus, mille võimsus võrdus 700 tuumapommi plahvatusega. Hiidkraatri avastamisest ilmneb, et jääaja lõpus toimunud tabamus võis saata inimkonna rohkem kui tuhandeks aastaks tagasi jääkambrisse.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele