Praegu on tehisintellekt jõudnud nii kaugele, et kirjutab netis inimestele vastuseks tekste ja suudab joonistada ette antud teemal pilte. Kes üldse leiutas tehisintellekti?
Esimene sündmus, kus tehisintellektiga (ingl artificial intelligence, lüh AI) tegeldi, oli 1956. aastal USAs New Hampshire’i osariigis asuva Dartmouthi ülikooli juures toimunud suvekool või seminar. Selleks ajaks oli mõtlevate masinatega seotud teemade kirjeldamisel kasutatud mitmesuguseid termineid. Et valdkonnas selgust luua ja ideesid arendada, kutsus noor matemaatik John McCarthy kokku suvise mõttekoja. Teadlased kogunesid mitmeks nädalaks ning seda ajurünnakut peetakse tehisintellektiga seotud teaduse alguseks. 1955. aastal, kui töötoale rahastust taotleti, kasutatigi esimest korda mõistet „tehisintellekt“.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tehisintellekt on palju enamat kui ChatGPT juturobot. Algoritmid on mängus iga kord, kui sa kasutad nutitelefoni, loed ilmaprognoosi või paned Netflixist mängima mõne seriaali. Me oleme näinud üksnes tehisintellektiajastu algust. Mõne aasta pärast teeb see meie eest tõenäoliselt enamiku otsuseid.
Teadlased on loonud tehisintellekti, mille mõttemaailm meenutab psühhopaadi oma. Kummalisel kombel võib mõni teine sarnasel viisil treenitud tehisintellekt aidata meid võitluses netikuritegevusega.
ChatGPT on võimeline kirjutama artikleid ja luuletusi ning sel on vastused küsimustele alati varnast võtta. Tõe rääkimisse aga ei suhtu see siiski eriti tõsiselt. Kirjutame, mille poolest erineb vestlusroboti intellekt meie omast, ja vahendame ekspertide arvamusi selle kohta, kas inimmõistus võib tehisarule alla jääda.
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.