• 06.12.22, 14:14

Miks on tuukanil nii suur nokk?

Tuukani uhke nokk tundub linnu kehaga võrreldes peaaegu koomiliselt suur. Mis on nii piraka noka eelis?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Keha mõõtmetega võrreldes on tuukanil liigist Ramphastos toco suhteliselt suur nokk, mis moodustab ligi kolmandiku linnu kehapikkusest. Nokk võib pealtnäha tunduda raske ja kohmakas, aga tegelikult moodustab see ainult viis protsenti linnu umbes 680grammisest kehamassist.

Seotud lood

Lood
  • 21.07.24, 06:19
Kas putukatel on nokk?
Paljudel putukatel on suured lõuad, mis küündivad peast kaugele eemale. Kas neid sobib nokaks nimetada?
Lood
  • 09.09.23, 06:02
Superveider nokkloom eksisteerib loodusseaduste kiuste
See imepärane olend on justkui kokku klopsitud mitmest üksteisest kaugel olevast liigist. Ta muneb kui lind või roomaja, annab poegadele piima nagu imetaja ning tema jala küljes on mürgikannus. Vähe sellest, tal on nokk nagu pardil ning selle järgi ongi ta nimetuse saanud. Kummalise nokklooma genoom on nüüdseks täielikult kaardistatud ning tema omapärased kohastumused peavad andma teadlastele aimu imetajate varasest arenguloost.
Lood
  • 01.06.20, 15:40
Hiiglaslikul dinosaurusel oli nokk
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele