• 01.09.21, 14:12

Diagnoos pannakse hääle põhjal

Nii, nagu su hääl võib peegeldada su meeleolu, võib see aidata panna ka diagnoosi. Edaspidi analüüsib tehisintellekt nutitelefonis hääleproove, et teha kindlaks, kas sa oled haige.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Tunned ennast tõbisena, ent selmet arsti juurde aeg kinni panna, võtad taskust telefoni, avad rakenduse ning küsid sellelt: „Tere! Kas mul on midagi häda?“ Ja kõigest silmapilgu pärast ütleb virtuaal­ne assistent sulle, kas sind vaevab COVID-19, depressioon, Parkinsoni tõbi või oled sa hoopis, vastupidi, terve kui purikas.

Seotud lood

Lood
  • 01.12.18, 13:39
Varsti suudavad arstid haigusi lõhna järgi määrata
Kas haige või terve? Peagi pannakse diagnoose, lastes elektroonsel „ninal“ nuusutada inimese hingeõhku. Uus meetod seob teatud lõhnad haigustega. Mõnd lõhna suudame ka oma ninaga tunda.
Lood
  • 01.03.22, 13:30
Arvuti mõistab su tundeid
Kas me oleme vihased või pinges? Tundlikud arvutid saavad aru, mida me tunneme. Need võivad aidata meid kõiges alates liiklusturvalisusest kuni stressiga toimetulekuni. Kas me aga julgeme lasta neil oma hinge vaadata?
Lood
  • 01.04.20, 18:59
Ajju viidud elektroodid loevad sinu mõtteid
Katserottide ajju sisestatud tuhandete elektroodide abil on võimalik närvisignaale tõlkida ja rottide mõtteid lugeda. Inimeste puhul võib see meetod aidata ravida tõsiseid neuroloogilisi haigusi.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele