• 01.03.22, 13:30

Arvuti mõistab su tundeid

Kas me oleme vihased või pinges? Tundlikud arvutid saavad aru, mida me tunneme. Need võivad aidata meid kõiges alates liiklusturvalisusest kuni stressiga toimetulekuni. Kas me aga julgeme lasta neil oma hinge vaadata?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kujutle, et sa pead lahendama mõnd keerulist matemaatika­ülesannet. See on nii raske, et ajuragin võtab lausa lauba higiseks. Kortsutad täbara olukorra peale veidi kulmu.

Seotud lood

Lood
  • 01.12.22, 14:08
Psühhopaadist tehismõistus näeb kõikjal verd ja hävingut
Teadlased on loonud tehisintellekti, mille mõttemaailm meenutab psühhopaadi oma. Kummalisel kombel võib mõni teine sarnasel viisil treenitud tehisintellekt aidata meid võitluses netikuritegevusega.
Lood
  • 05.06.24, 06:43
Masinad saavad mõtlemisvõime: kuus olulist fakti tehisintellekti kohta
Tehisintellekt on palju enamat kui ChatGPT juturobot. Algoritmid on mängus iga kord, kui sa kasutad nutitelefoni, loed ilmaprognoosi või paned Netflixist mängima mõne seriaali. Me oleme näinud üksnes tehisintellektiajastu algust. Mõne aasta pärast teeb see meie eest tõenäoliselt enamiku otsuseid.
Lood
  • 26.08.23, 07:29
Tehisintellekti ohud: kas me peaksime mõistusega roboteid kartma?
Vanasti võis enese olemasolust teadlikke, mõtlemisvõimelisi roboteid kohata üksnes ulmejuttudes, ent seoses tehistaibu jõudsa arenguga viimasel ajal hakkavad mõistusega robotid jõudma reaalsusesse, olevikku. Kuus juhtivat robootikaettevõtet on pidanud vajalikuks inimesi hoiatada, et nende roboteid ei tohiks kasutada teistele kahju tekitamiseks. Miks on see hoiatus üldse tarvilik? Kas me peaksime roboteid kartma?
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele