• 01.05.18, 20:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soomustatud sond puudutab Päikest

Päikese atmosfäär on kuumem kui selle pind, kuid see ei klapi füüsikaseadustega. Seepärast saadab NASA esimest korda sondi otse plasmapõrgusse, et lahendada meie tähe viimased kuumad mõistatused.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Aasta on 1958. USA on just asutanud riigi esimese kosmoseagentuuri – NASA.

Seotud lood

Lood
  • 13.04.24, 07:43
Kiireim inimese loodud objekt: päikesesond purustas kõik kiirusrekordid
NASA kosmosesond Parker on suurima liikumiskiiruse saavutanud objekt, mille on inimkäed valmistanud. 2024. aasta lõpus lööb sond plaanide järgi oma rekordi taas üle.
Lood
  • 06.12.22, 14:33
Milline on inimese konstrueeritud kõige kiirem sõiduk?
Lood
  • 07.11.24, 05:57
Kosmiline jäljekütt IMAP otsib süvakosmosest pärinevaid aatomeid
Kus lõpeb Päikesesüsteem ning mis on teisel pool piiri? Need küsimused on astrofüüsikuid paelunud juba aastakümneid ning NASA kavatseb neile vastuseid leida tähtedevahelisest ruumist pärit osakesi koguva ja uuriva automaatjaamaga IMAP. Heida pilk kosmoseaparaadile, enne kui see 2025. aastal asub Päikesesüsteemi äärealadel toimuvat uurima.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele