• 01.08.17, 15:31
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vala pisaraid teaduse nimel

Külmutatud inimpisarate pank – just sellise asutuse tahab luua üks iisraeli aju-uurija. Sealt telliksid maailma teadlased eri vanusest ja soost inimeste pisaraid, leidmaks vastust küsimusele: miks me nutame?
© getty images, SPL, Lijealso & Florian Wieberneit / Biomolecular NMR
  • © getty images, SPL, Lijealso & Florian Wieberneit / Biomolecular NMR
Ämmaemand hingab kergendusega, kui sünnitus­toa täidab vastsündinu kisa.

Seotud lood

Lood
  • 23.10.23, 06:28
Kas kõik pisarad on ühesugused?
Pisarad võivad silmis olla erinevatel põhjustel, aga kas ka nende koostis on erinev?
Lood
  • 24.07.24, 06:38
Silma sisemus teadlaste luubi all: vaata makrofotosid
130 miljonit valgustundlikku rakku, valgurikas vedelik ja vilkad elektrisignaalid. Silm on üks inimkeha keerukamaid ja omapärasemaid organeid.
Lood
  • 09.11.23, 05:30
Surres sarnaneb su aju sinu lapsepõlve ajuga
Aju on imeliselt paindlik organ, mis erineb inimeseti väga palju. Selle närvirakkude võrgustik on igal inimesel ainulaadne, ent sellegipoolest järgib aju areng kindlat seaduspära. Teadusuuring näitab, kuidas aju ühendused elu jooksul arenevad. Inimelu lõpus sarnaneb aju elu alguses olevaga.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele