Merebioloogid nägid esimest korda, kuidas üksi jahti pidav mõõkvaal maailma ohtlikuimaks haiks peetava kiskja tapab. Juhtum salvestati videole.
Mõõkvaalad (Orcinus orca) on väga intelligentsed loomad, keda teatakse kui osavaid kütte. Need laigulised kiskjad õpivad kiiresti ning suudavad keeruliste plõksatuste ja laulu abil omavahel suheldes ühiselt jahti pidada. Lähim maapealne vaste, mida mõõkvaalade jahipidamisega võrrelda, on ehk ühiselt saaki küttiv hundikari.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mõõkvaal on inimese järel geograafililselt levikult üks edukaim imetaja planeedil. Selle delfiinlase eduloo taga on ülim intelligentsus ning peened jahipidamisvõtted ja -taktikad. Liigi eksistentsi ohustab samas üks ammu keelustatud mürgine aine.
Eelmisel nädalavahetusel jäid kaks meresõitjat Gibraltari väina piirkonnas tõsisesse merehätta ja vajasid päästmist, kui parv mõõkvaalu nende laeva ründas. Selles piirkonnas on mõõkvaalad 2020. aasta maist alates korduvalt laevu rünnanud, kuid uus juhtum tuli pärast pikemat pausi.
Ookeanide ja tegelikult terve planeedi suurimad loomad on kiusvaalalised. Nad söövad (ja roojavad) rohkem, kui bioloogid on siiani arvanud. Ablas elustiil tähendab, et vaalade päästmisega võime eemaldada atmosfäärist igal aastal miljoneid tonne kliima soojenemisele kaasa aitavaid süsinikuühendeid.
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.