• 05.12.22, 16:20

Must lesk surmab supermürgiga

Kurikuulus must lesk on ämblik, kes on tuntud eeskätt oma ülitõhusa mürgi tõttu. Ehkki see on mõeldud eeskätt putukate tapmiseks, piisab sellest ka inimeselt elu võtmiseks. Tõsi, seda juhtub haruharva.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Ladinakeelne nimetus: Latrodectus mactans

Seotud lood

Lood
  • 30.12.24, 05:27
Loomariigis annab mürk elu
Meriherilane torkab läbi ohvri vererakud ja musta mamba mürk põhjustab saaklooma südame seiskumise. Mürk on siiski palju enamat kui üksnes tapavahend. Teadlased on DNA-analüüside ja keemiliste katsetega selgitanud välja mürgi päritolu. Muu hulgas teame nüüd, et tapmiseks tekkinud mürgi­näärmed on Maa elurikkust tegelikult hoopis suurendanud.
Lood
  • 27.02.25, 05:36
Ämblikud on väga head loomad
Sügisel ilmuvad ämblikud elamutesse, ent ära löö neid maha! Ilma nende kaheksajalgsete loomakesteta vallutaksid lihakärbsed ja sääsed meie majad ja aiad. Tulevikus võib ämblike mürk ravida haigeid, nende võrguniit aga muuta sõdurite särgid kuulikindlaks.
Lood
  • 18.08.23, 15:00
Hiidämblik pussitab ohvri surnuks
Linnutapikud torkavad oma mürginäärmetega lõugtundlad ohvrisse ja muudavad saaklooma sisikonna smuutiks, süstides sinna maohapet. Need ämblikud ei ole inimestele ohtlikud.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele