Uudne membraan ammutab puhast energiat, kasutades ära jõevee magesust ja merevee soolsust. Tehnoloogia abil võiks toota sama palju energiat kui paari tuhande tuumajaamaga.
USA Rutgersi ülikooli insenerid on sillutanud tee sinise energia allikateni. Sinienergia võtmepaigad on jõgede suudmealad ja võtmemehhanismiks mageda jõevee ja soolase merevee omavaheline „suhtlus“. Sinise energia potentsiaali hakkasid 2013. aastal uurima prantslased, kes valmistasid räninitriidist membraani ja boornitriidist nanotorukesi ning tegid neist filtri, mis laskis läbi üksnes positiivse laenguga ioone. Nüüd on tööd jätkanud Rutgersi teadurid.
Maailmamerd mööda lõputult rulluvad lained kätkevad endas tohutut energeetilist potentsiaali. Insenerid töötavad mitmesuguste lahenduste kallal alates ujuvatest magnetitest kuni veealuste turbiinideni, et laineenergiat ära kasutada ning anda kogu maailmale piisavalt rohelist elektrienergiat.
Kui see roheline mineraal maailma liivarandadele laotada, on sel potentsiaali eemaldada kogu süsinikdioksiid, mis ühe aastaga inimtegevuse tagajärjel tekib. Nõnda arvab idee taga olev USA firma.
Teadlased on leiutanud meetodi, kuidas kasutada tõhusalt ära ookeanide laineenergiat. Sügavale mere põhja rajatavad elektrijaamad hakkavad lainete igavesti püsimatut mäslemist elektrienergiaks muundama.