• 30.01.23, 13:23

Merihobukestel puuduvad tähtsad kasvuhormoonid

Uuring aitab selgitada merihobukeste omapärast füsiognoomiat. Samas on uuringu tulemused ka vahend, mille abil säilitada neid väga erilisi kalu.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Merinõellaste hulka kuuluvad merihobukesed on maailmamere ühed omapäraseimad kalad. Neid on nii naha­manustega kui ka ilma. Mõlemal puhul kasutab kala pikka torujat suud mikroskoopiliste toidu­palakeste sisse imemiseks. Omapärane on seegi, et isased kalad võtavad haudumistöö enda peale, kandes viljastatud marja haude­kotis. Merihobukese keha on kaetud luu­plaatidega.

Seotud lood

Lood
  • 15.03.25, 05:27
Süvamere pimeduse asukad
Väga sügaval meres elavatest liikidest oleme tõenäoliselt avastanud kõigest kolmandiku. Iga kord, kui teadlased uurivad sügavusi, ilmuvad pimedusest välja tundmatud erakordse välimuse ja eluviisiga olendid.
Lood
  • 28.05.24, 06:28
Fotolugu: jääkülmade fjordide korallrahudel õitseb elu
Hiiglaslikud korallid, värvilised meriteod ja aseksuaalsed korall-loomad – Norra rannikuvetes asuvad maailma suurimad korallrahud, mille asukateks on tõeliselt unikaalsed liigid.
Lood
  • 04.09.24, 06:08
Sültjas geenius: meduus on ajuta, kuid üllatavalt intelligentne
Meduusidel puudub süda, kuid nad võivad elada igavesti. Neil pole nägu, ent ometi nad näevad. Hiljutine uuring näitab, et nendel algelistel loomadel on erakordsed vaimsed võimed, kuigi neil pole aju.
Lood
  • 04.03.25, 05:03
Su koduaed kubiseb pisikestest põnevatest koletistest
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele