• 29.01.23, 14:43

Kas kunagi võib sinustki saada kivistis?

Miljonite aastate eest elanud dinosauruste säilmeid leitakse maa seest kivististena. Kui sa tahaksid tulevikus saada arheoloogide leiumaterjaliks, kuidas pead siis käituma?
© Shutterstock & Lotte Fredslund
  • © Shutterstock & Lotte Fredslund
Miljoneid aastaid tagasi elanud legendaarseid loomi ja kalu, nagu türannosaurus, stegosaurus ja megalodon, tuntakse tänapäeval üsna hästi. Ometi ei jätnud nad endast maha märkmeid, jooniseid, kunsti­teoseid või monumente. Neist kõnelevad nende kivistunud luud ja hambad. Kivistised ehk fossiilid on kõige tõhusam moodus, kuidas jätta endast kaugetele tuleviku­põlvedele jälg maha.

Seotud lood

Lood
  • 29.05.23, 07:55
Portugalist leiti 150 miljonit aastat tagasi Euroopat valitsenud ürgkiskja kivistisi
Portugalis tehtud väljakaevamistel leiti 150 miljoni aastased verejanulise hiiu jäänused. Tule koos Imelise Teadusega jahtima Euroopa ajaloo võimsaimat kiskjat.
Lood
  • 01.05.22, 13:42
Põhjala oli koletiste paradiis
Viimaseil aastail on Põhjamaade kaljudest leitud luude ja hammaste kivistisi, mis pajatavad selle maailmanurga varastest asukatest. Leiud räägivad piirkonnast, mis oli täis verejanulisi hiigelsuuri loomi, kes elasid seal veel isegi 3,5 miljonit aastat tagasi.
Lood
  • 24.03.24, 06:19
Imetajad ja dinosaurused vahetasid rolle
Hiinast avastatud hämmastav kivistis seab kahtluse alla meie arusaama dinosauruste ja imetajate rollide jagunemisest kriidiajastul.
Lood
  • 04.03.25, 05:03
Su koduaed kubiseb pisikestest põnevatest koletistest
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele