• 01.07.22, 14:12

Ninna pihustatav vaktsiin ennetab Alzheimeri tõbe

Alzheimeri tõve vastu puudub ravi, aga pärast kakskümmend aastat kestnud uurimistöid võib lõpuks sellest haigusest ohustatud inimesed päästa vaktsiin.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Alzheimeri tõbi on levinuim dementsuse vorm maailmas, aga selle ravi väljatöötamisel on arstiteadus siiani jänni jäänud. Nüüd käivad katsed inimestega, kellel uuritakse nina kaudu manustatava vaktsiini turvalisust ja tõhusust.

Seotud lood

Lood
  • 27.07.23, 07:26
Pettus ajas Alzheimeri tõve uurijad ummikusse
Mõjutatud ja eksitavad uurimistulemused on visanud Alzheimeri tõve uurijatele kaika kodarasse. Võltsitud tõendid nimetasid haiguse tekitajaks ühe valgu, nüüd aga tuleb välja, et seda pole põhjust süüdistada.
Lood
  • 01.12.19, 14:44
Vastumürk tõmbab Alzheimeri tõvele pidurit
Mürgine igemebakter – selline üllatav paharet on saanud uueks peamiseks kahtlusaluseks müsteeriumis, milles on suureks küsimärgiks Alzheimeri tõve põhjused. Teadlastel on aga laetud uudne relv, millega kurikael peatada.
Lood
  • 17.05.23, 06:26
Uus ravim võib pidurdada Alzheimeri tõve kulgu
Võimalik, et teadlased on lõpuks tuvastanud aine, mis peatab agressiivselt ajufunktsioone mõjutava haiguse kulu. Kui see kasutusse võtta, oleks see esimene Alzheimeri ravim.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele