Eesti ornitoloogiaühing on valinud 2024. aasta linnuks käo. See lind on tuntud rahvapärimusest, teatakse, et ta muneb võõrastesse pesadesse ja tal on ainulaadne kukkuv häälitsemine, ent tema tegelikust elust teatakse siiski kaunikesti vähe.
Kodumaise linnuaasta peategelast kägu (Cuculus canorus) kirjeldatakse ornitoloogiaühingu teemalehel eoy.ee/kagu, et ta on keskmise suurusega lind.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Õudne välimus on suhteline. Inimsilmale võivad selle fotosarja portreed paista nii ehmatavad või jõledad, et pööra või pilk kõrvale. Looduses on aga vähe juhuslikku ning seetõttu on ka igal meile jubedana näival näol selle omaniku jaoks elutähtis eesmärk.
Eesti eluslooduse väikseimate esindajate sekka kuuluvad kuldse peakattega lind, hirmkiiresti lööva südamega putuktoiduline imetaja ja taim, mis peitub talveks tiigi põhja.
Linnutapikud torkavad oma mürginäärmetega lõugtundlad ohvrisse ja muudavad saaklooma sisikonna smuutiks, süstides sinna maohapet. Need ämblikud ei ole inimestele ohtlikud.
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.