• 25.02.24, 06:26

Aasta linnu tiitlit hoiab tänavu kägu

© Shutterstock
  • © Shutterstock
Eesti ornitoloogiaühing on valinud 2024. aasta linnuks käo. See lind on tuntud rahvapärimusest, teatakse, et ta muneb võõrastesse pesadesse ja tal on ainulaadne kukkuv häälitsemine, ent tema tegelikust elust teatakse siiski kaunikesti vähe.
Kodumaise linnuaasta peategelast kägu (Cuculus canorus) kirjeldatakse ornitoloogiaühingu teemalehel eoy.ee/kagu, et ta on keskmi­se suuru­sega lind.

Seotud lood

Lood
  • 31.01.23, 01:13
Tondid pimeduses (fotolugu öise eluviisiga loomadest)
Õudne välimus on suhteline. Inimsilmale võivad selle fotosarja portreed paista nii ehmatavad või jõledad, et pööra või pilk kõrvale. Looduses on aga vähe juhuslikku ning seetõttu on ka igal meile jubedana näival näol selle omaniku jaoks elutähtis eesmärk.
Lood
  • 01.11.20, 13:45
Eesti looduse kõige väiksemad osatäitjad
Eesti eluslooduse väikseimate esindajate sekka kuuluvad kuldse peakattega lind, hirmkiiresti lööva südamega putuktoiduline imetaja ja taim, mis peitub talveks tiigi põhja.
Lood
  • 18.08.23, 15:00
Hiidämblik pussitab ohvri surnuks
Linnutapikud torkavad oma mürginäärmetega lõugtundlad ohvrisse ja muudavad saaklooma sisikonna smuutiks, süstides sinna maohapet. Need ämblikud ei ole inimestele ohtlikud.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele