• 17.04.23, 15:38

Miks on lumehelbed kuueharulised?

Öeldakse, et kahte täpselt ühesugust lume­helvest pole olemas, aga põhikujult on need ju ometi peaaegu alati kuusnurksed ja lamedad. Miks nii?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Lumehelves saab oma sümmeetrilise kuueharulise kuju tänu veemolekulide omadustele ja viisile, kuidas molekulid omavahel seonduvad. Kui vesi külmub, paigutuvad veemolekulid heksagonaalse võre sõlmpunktidesse.

Seotud lood

Lood
  • 01.04.22, 23:47
Tuul tõukab kallakulume rulluma
Kui me olime eelmisel talvel USAs, nägime kummalisi suuri lumekeerde. Saime teda, et inglise keeles nimetatakse neid snow roller’iteks. Kuidas need tekivad?
Lood
  • 01.04.22, 16:11
Tähed õgivad oma planeete
Kaugete planeedisüsteemide planeedid võivad sattuda oma tähtedele nii lähedale, et neil seisab ees oht saada alla neelatud. Uus uuring näitab, et seda juhtub palju sagedamini, kui astronoomid on siiani arvanud.
Lood
  • 22.11.24, 05:26
Kas on tõsi, et planeedisüsteemidel võib olla kaks tähte?
Süsteem, kus planeedid tiirlevad ümber kahe tähe, kõlab ulmelisena. Kas on tõsi, et sellised kaksiktähed on olemas? Kuidas?
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele