
- © Shaoguang Zhang / Institute of Vertebrate Paleontology and Paleoanthropology
Hiinas tehtud DNA-analüüs näitab, et esimesed Aasiasse jõudnud Homo sapiens’i hõimud vandusid peagi karmidele elutingimustele alla. Teadlased uurisid kuni 40 000 aastat tagasi Aasias elanud inimeste luid ning saadud tulemuste põhjal on suudetud asjade käigust koostada selge pilt.
Vanimate luude DNA sarnasused on suuremad, kuigi leidude asukohtade vahele jäi tuhandeid kilomeetreid. See tõestab, et tegu oli samast sisserändelainest pärit inimestega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Seda, kuidas siiani on inimese põlvnemist kirjeldatud, võib iseloomustada ühe sõnaga: vale. Kahe mahuka DNA-uuringu tulemused näitavad, et meie liigi sugupuu istutati ammuaega tagasi hoopis teise kohta ja hoopis teisel ajal, kui seni arvatud. Rändame selles loos mööda uut, suuresti seni tundmatut rada tagasi meie liigi loo alguspunkti.
Veel mõni aasta tagasi oli meie liigi lugu lihtne. Inimene tekkis Aafrikas, rändas sealt välja teistele mandritele ja vallutas maailma. Punkt. Viimaseil aastail on arheoloogiline leiumaterjal kogu meie evolutsiooni kahtluse alla seadnud ning vähe sellest, küsitavaks on muutunud isegi maailmajagu, kus inimene välja kujunes. Olukorras peavad selguse looma uudsed meetodid, mida kasutades saavad teadlased rännata miljonite aastate taha ning heita valgust meie kaugete esivanemate ellu.
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.