• 01.03.22, 01:10

Kuul ei ole kunagi magnetvälja olnud

1970ndail Kuult kogutud kivimite uued analüüsid näitavad, et Kuul pole kunagi kaitsvat magnetvälja eksisteerinud. Tuleviku Kuu-missioone silmas pidades on see hea uudis.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
49 aastat pärast seda, kui viimane astronaut Kuult lahkus, on NASA Apollo-missioonide ajal kogutud proovide uued analüü­sid muutnud fundamentaalselt meie arusaama Kuu geoloogilisest eelajaloost.

Seotud lood

Lood
  • 28.04.24, 06:04
Uus kosmoselaev pöörab Kuule laskumise pea peale
Kuul leidub rohkesti vett ja väärtuslikke maavarasid – või pigem kuuvarasid. See tähendab, et meie kaaslane on ideaalne stardipaik, kui me soovime reisida Päikesesüsteemi kaugematele taevakehadele, näiteks Marsile. NASA tellis uudse kuumooduli, mis pöörab kosmose­laevade tavapärase tööviisi pea peale.
Lood
  • 19.04.18, 13:53
Kuul on olnud atmosfäär
Apollo missioonidelt pärit kuukivide uued analüüsid näitavad, et meie Kuul on kunagi olnud gaasidest ja veeaurust atmosfäär.
Lood
  • 01.09.19, 22:20
Maa kõige vanem kivim leiti hoopis Kuult
Kui astronaudid käisid 1971. aastal Kuul, tõid nad koju kaasa kivimeid. Nüüd tuli välja, et üks neist on tekkinud Maal.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele