• 21.09.23, 19:43

Maailmamere sügavaimast paigast avastati uus viiruseliik

Viirus avastati Mariaani süvikust, mis asub Vaikses ookeanis. Jaapanist lõunasse ja Filipiinidest itta jääva süviku maksimaalne sügavus on üle 11 km, täpsemalt 11 034 meetrit. Viirus leiti 8900 meetri sügavuselt. Mõistagi ei ole seal elav viirus oma tegevuses inimeste nakatamisest huvitatud, kuna meid seal üldiselt ei leidu.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Uus viirus on hoopis bakteriofaag ehk faag, mis tähendab, et see nakatab baktereid ja taastoodab end nende organismis. Teadlaste sõnul on baktereid maailmas rohkem kui ükskõik missuguseid teisi organisme ja seetõttu on igati loogiline, et sealt, kust leiame bakterid, võib ka neid nakatavaid viiruseid avastada. Selle üle, kas viirused on elus või ei, on palju vaieldud, aga üldiselt neid siiski elusolendite sekka ei arvata. Bakterid seevastu on elus - nad on väga lihtsad ühe- ehk ainuraksed mikroorganismid. 

Seotud lood

Lood
  • 01.01.23, 21:25
Hiidbakterit võib näha ka palja silmaga
Teadlased leidsid Kariibi meres asuvate Guadeloupe’i saarte mangroovisoost uue bakteriliigi, mis lõi mikrobioloogid pahviks. Sellekohane uurimus avaldati hiljuti teadusajakirjas Science.
Lood
  • 21.12.24, 05:36
Kummituskala on merede parim sukelduja
8178 meetri sügavusel Mariaani süvikus nähtud ebakulleskala on kõige sügavamal elav kala.
Lood
  • 21.10.17, 19:30
Geoloogiline põrgu märatseb Mariaani süvikus
Sügaval Mariaani süvikus mürisevad igal aastal sajad maavärinad. Teoreetiliselt peaksid need olema tunduvalt tugevamad kui praegu. Et maavärinate mõistatus lahendada, langetasid geoloogid süvikusse 33 ülitäpset seismograafi. Nende lõpp-peatus asub 8137 meetrit allpool merepinda.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele